SKS on TOUR

SKS on TOUR

 

W grudniowy poniedziałek na Hali Stulecia KS Cracovia, grupa 20 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w sportowym wydarzeniu pod nazwą SKSon Tour. Jest to cykl wydarzeń sportowych organizowanych w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy. Spośród 500 placówek oświatowych województwa małopolskiego, biorących udział w tym programie, nasza drużyna została zakwalifikowana do grona 20 szkół, które dostąpiły zaszczytu udziału w przedsięwzięciu, zostały wybrane najbardziej zaangażowane i zmotywowane grupy w kraju. Naszą szkołę reprezentowała grupa druga SKS pod kierunkiem Magdaleny Dunajczan – Dolata. Wydarzenie jest pilotażowym projektem identyfikacji talentów sportowych, mającym na celu promocję programu Szkolny Klub Sportowy oraz integrację uczestników. Głównym założeniem SKSon Tour jest realizacja obwodów stacyjnych, podczas których uczestnicy poznają nowe formy aktywności sportowej oraz są poddawani testom sprawnościowym. Imprezę uświetniły swoją obecnością gwiazdy sportu:  Paweł Janusz –  wielokrotny mistrz świata w karate, Martyna Dudek – medalistka Mistrzostw Świata w Speed-ballu. Tymoteusz Zimny i Aleksandra Gaworska –  lekkoatleci, uczestnicy halowych mistrzostw świata w sztafecie 4x400m. 

Punktualnie o godz. 13 – tej wszystkie zgromadzone zespoły rozpoczęły wspólną rozgrzewkę, przeprowadzoną przez trenera koszykówki – Kacpra Lachowicza, w rytmie skocznej muzyki, a następnie przeszły na poszczególne stacje, które obejmowały: warsztaty z pierwszej pomocy, wioślarstwo (czyli ćwiczeniach na ergonometrie), fotobudkę, deskorolkę, speed-ball (odbijanie piłeczki przymocowanej linką do statywu), skok w dal i platformę dynamometryczną, zwis na drążku i siłę uścisku, bieg wahadłowy z fotokomórką, refleksomierz, pomiary antropometryczne, oraz stację mistrzów.  Głównym organizatorem tej imprezy był Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy z Warszawy, który we współpracy z AWF Warszawa realizuje badania sprawności fizycznej dzieci i młodzieży.Na zakończenie było pamiątkowe zdjęcie, no i oczywiście autografy! Szkoła otrzymała upominek w postaci sprzętu sportowego, natomiast uczestnicy otrzymali upominki w postaci gadżetów sportowych oraz zdrowe przekąski

Ten event okazał się prawdziwym świętem sportowym, wspaniałą zabawą popularyzującą różnorodnych form aktywności fizycznej oraz zachęcającą młodzież do podnoszenia swoich umiejętności na wyższy poziom i do rozwijania talentów sportowych.  Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich stacjach.

Już powstają nowe grupy SKS zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach.

Jak bawiły się nasze dzieci na tym SKSonie można zobaczyć na załączonych zdjęciach i zamieszczonych

 

 

Skip to content