MOL NET+ INSTRUKCJA OBSŁUGI

MOL NET+ INSTRUKCJA OBSŁUGI

Jak zalogować się do katalogu biblioteki?

  1. Otwórz stronę główną szkoły.
  1. Otwórz zakładkę MOL_NET, która znajduje się w prawym górnym rogu na pomarańczowym pasku. Wówczas wyświetli się strona główna katalogu internetowego biblioteki – Katalog Online, na której można sprawdzić, czy dana książka jest dostępna w naszej bibliotece. Wpisz tytuł lub autora w wyznaczonym do tego miejscu. Następnie, jeśli dana książka jest w bibliotece, kliknij jeszcze raz jej tytuł, a wówczas wyświetli się informacja, czy jest ona dostępna czy też niedostępna, tzn. wypożyczona.
  1. Następnie kliknij w ikonkę kluczyka – „Zaloguj się” w prawym górnym rogu, wpisując adres e-mail i hasło – takie same jak do dziennika elektronicznego.

Uwaga!

Jeden e-mail przypada na jednego czytelnika, a więc w przypadku rodzeństwa w pierwszej kolejności konto czytelnika zostało utworzone dla najmłodszego dziecka, czyli od klasy I Szkoły Podstawowej (w niektórych przypadkach rodzice podawali 2 adresy e-mail, a więc zostały one przypisane 2 czytelnikom – rodzeństwu).

  1. Następnie kliknij w ikonkę „Twoje konto” (obok ikonki kluczyka), by móc zobaczyć swój profil, wypożyczenia, zaległości, rezerwacje (z rezerwacji mogą korzystać wyłącznie uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spoza Niedzicy), historię wypożyczeń.
  1. Aby się wylogować, kliknij w ikonkę kluczyka – rakiety – „Wyloguj się”.

Pełna instrukcja znajduje się na stronie głównej katalogu internetowego biblioteki – ikonka „Pomoc”.

Dorota Magiera

nauczyciel bibliotekarz

ZPO w Niedzicy

Zamieszczone na stronie internetowej szkoły przez: Dorota Magiera

Skip to content