DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 14 października br. w Zespole Placówek Oświatowych w Niedzicy, w reżimie sanitarnym, obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu, a jednocześnie w trudnym dla nas wszystkich czasie, nie zapomniano o nauczycielach i pracownikach szkoły, którzy na co dzień kształtują umysły i sumienia młodych ludzi.

Ze względów bezpieczeństwa, w związku z pandemią, tegoroczna akademia odbyła się bez udziału publiczności. Ponadto nauczycielom i uczniom zapewniono środki ochrony osobistej. Program artystyczny, życzenia oraz słowa podziękowania zostały nagrane i w najbliższym czasie będą obejrzane na zajęciach z wychowawcą i edukacji społecznej.

Uroczystość została uświetniona przez:

– Samorząd Uczniowski (Weronika Kowalczyk, Rafał Rusnaczyk), uczniów klasy VII a (Kaja Janosz, Ewelina Kapołka, Wiktor Piątek), uczniów klasy VIII (Joanna Koterba, Robert Milaniak) oraz uczniów klasy I BS I (Paweł Neupauer, Kamil Pojedyniec), pod kierunkiem pani Doroty Magiery;

– uczniów klasy II b (cała klasa), pod kierunkiem pani Kingi Kapołki,

– uczniów klasy IV (Justyna Bogaczyk, Magdalena Filipek, Julia Górecka, Natalia Milaniak, Emilia Pitoniak, Maria Strączek, Zuzanna Trybunia, Oliwia Waksmundzka) i uczniów klasy VI (Oliwia Bąba, Alicja Fąfara, Aleksandra Kaszycki, Emilia Święty), pod kierunkiem pani Magdaleny Cieślik.

W doborze scenariusza pomagała pani Justyna Pczelar.

W tym szczególnym dniu w stronę nauczycieli, księży i pracowników szkoły popłynęło wiele ciepłych słów. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Słowa podziękowania popłynęły również od Rady Rodziców, która złożyła życzenia i podziękowania nauczycielom, katechetom oraz pracownikom szkoły za wszelki trud włożony w edukowanie i wychowanie dzieci oraz młodzieży. Podkreślono piękno posłannictwa, którego podejmują się na co dzień.

Dorota Magiera

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Skip to content