DZIEŃ ZIEMI

DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie w okresie wiosennym, której celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.  Co roku 22 kwietnia obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację Dzień Ziemi nie odbędzie się w formie akademii czy apelu. Pomimo to nauczyciele, w ramach godzin z wychowawcą, edukacji społecznej czy edukacji przedszkolnej zastanawiali się wspólnie z uczniami  i przeprowadzili pogadanki na temat tego: „W jaki sposób mogą pomóc naszej planecie Ziemi?”. Szczególnie zaangażowali się uczniowie kl. III b i kl. II b, którzy wspólnie z wychowawczyniami oraz  rodzicami podjęli wyzwanie  i ruszyli na pomoc! Zachęcamy do obejrzenia ciekawych zdjęć przesłanych przez rodziców naszych uczniów, na których możemy zobaczyć, w jak łatwy sposób możemy chronić naszą planetę. Dodatkowo uczennica klasy V Melania Grońska przygotowała bardzo ciekawą  prezentację, którą nauczyciele, wychowawcy będą mogli wykorzystać podczas godzin wychowawczych czy na zajęciach edukacji społecznej, aby jeszcze lepiej uświadomić uczniów o tym, w jaki sposób mogą zadbać  o Ziemię. Pamiętajmy, że „Ziemia to nasz wspólny dom”, dlatego musimy wszyscy o nią dbać.

Dziękujemy bardzo Rodzicom za zaangażowanie, ciekawe pomysły i piękne zdjęcia.


Wychowawczynie:
Beata Grońska, Kinga Kapołka

Skip to content