Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie 2021

W dniu 4 września br. przypadła dziesiąta już odsłona Narodowego Czytania – akcji społecznej, która ma na celu propagowanie literatury narodowej.

W tym roku wspólną lekturą klasyki polskiej była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Odpowiadając na zaproszenie Prezydenta RP, zachęcano starszych uczniów naszej szkoły do aktywnego uczestnictwa w tej akcji. Zapraszano do wspólnego czytania i słuchania fragmentów lektury.

Uczniowie klasy I BS I i VIII b poznali przesłanie akcji, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Przybliżono im też historię Narodowego Czytania, a także przywołano inaugurację tegorocznej edycji. Przede wszystkim jednak poświęcono szczególną uwagę lekturze Gabrieli Zapolskiej. Po ten wyjątkowy utwór, piętnujący zakłamanie i obłudę, sięgają również uczniowie naszej szkoły, stąd też widać, że takie akcje są potrzebne i przynoszą zamierzony efekt.

Dorota Magiera

Źródło obrazka wyróżniającego:

https://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2021/materialy-do-pobrania/

Skip to content