Ślubowanie kl. I

Ślubowanie kl. I

W piątek 29 października czyli w piękny, słoneczny, jesienny dzień w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Niedzicy dzieci z klasy I. Pasowania dokonała Pani Dyrektor Magdalena Dwornicka wobec zaproszonych na tę jakże ważną uroczystość Rodziców. Zanim to ważne wydarzenie nastąpiło dzieci zaprezentowały swoje wiadomości i umiejętności, które wytrwale zdobywały od początku roku szkolnego. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego: Maria Kromka, Melania Grońska, Oliwia Knap, Jakub Milaniak przygotowali i przeprowadzili egzamin, z którym dzieci świetnie sobie poradziły. Natomiast mamy naszych małych bohaterów przygotowały „eliksir mądrości” po wypiciu, którego dzieci nadal się uśmiechały. Pani Dyrektor życzyła pierwszakom wielu sukcesów ale przypomniała też o czekających je obowiązkach. Nie mogło też w tym dniu zabraknąć upominków i słodkości, pamiątkowych dyplomów oraz poczęstunku przygotowanego przez nasze mamy.

Natomiast we wtorek 2 listopada nasz występ zaprezentowaliśmy klasie 0 „d” oraz klasom II, III a i III b, ponieważ ze względu na zaistniałą sytuację i obostrzenia nie mogli być z nami w piątek. Najpierw jednak wspólnie zaśpiewali piosenkę w języku angielskim pod kierunkiem Pani Urszuli Kulczyckiej. Występ bardzo się spodobał i zebraliśmy spore brawa.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza uroczystość była taka piękna. Dziękuję Rodzicom, którzy przygotowali słodkości dla swoich pociech i poczęstunek. Pani Dyrektor za to, że była z nami w tak ważnym dla nas dniu. Przedstawicielom Samorządu Szkolnego oraz Pani Gabrieli Jachymiak, która w tym roku szkolnym pełni rolę opiekuna. Panią, które pomogły nam w przygotowaniu pięknej dekoracji czyli Pani Joannie Kopaczka, Pani Agnieszce Kurek oraz Pani Marcie Sołtys. Wychowawczyniom obecnych klas ósmych Pani Agnieszce Schlegel Ciężobka i Pani Edycie Magiera oraz uczniom klas ósmych za piękne upominki dla nas. Dziękuję J

Wychowawczyni klasy I

Beata Grońska

Skip to content