ZAJĘCIA W PIENIŃSKIM PARKU NARODOWYM

ZAJĘCIA W PIENIŃSKIM PARKU NARODOWYM

W dniu 05 maja uczniowie klasy 8b wraz z Wychowawcą i p. G. Jachymiak udali się na zajęcia do Pienińskiego Parku Narodowego. Głównym tematem zajęć była ochrona przyrody, która w dzisiejszych czasach jest  bardzo ważnym zagadnieniem.

Zajęcia rozpoczęły się  wycieczką w góry, której celem był Czertezik (772m) jeden ze szczytów Pienin, na którym znajduje się punkt widokowy. Strome zbocze, trasa dość trudna ale wspaniałe widoki i pogoda sprawiły, że nie czuliśmy zmęczenia. Uczniowie podczas wędrówki poznawali gatunki chronione na terenie parku, rozpoznawali nazwy roślin i drzew, wykonując zadania. Dowiedzieli się również o potrzebie działania parku oraz wpływie ruchu turystycznego na siedliska przyrodnicze.

Taka forma zajęć sprawiła, że były one bardzo atrakcyjne a przy okazji sprawdziliśmy swoją kondycję fizyczną przemierzając kolejno odcinki szklaku.

Podsumowanie zajęć odbyło się w budynku parku, gdzie uczniowie dowiedzieli się o celach założenia parku oraz obejrzeli wystawę pt. „Hotel dla owadów”.

A. Schlegel-Ciężobka

Skip to content