Dzień Europejski

Dzień Europejski

W dniu 31 maja w Zespole Placówek Oświatowych w Niedzicy miał miejsce Dzień Europejski. Uczniowie klas IV – VIII zabrali nas w podróż po wybranych krajach naszego kontynentu. I tak klasa VIII a wprowadziła nas w rytmy gorącej Grecji, klasa VIII b przybliżyła nam naszego zachodniego sąsiada – Niemcy, klasa VII w dwujęzycznej prezentacji przedstawiła ciekawostki o Ukrainie, z klasą VI zwiedzaliśmy szmaragdową wyspę – Irlandię, klasa V zaprezentowała kraj Jamesa Bonda i Harrego Potera – Wielką Brytanię. Z klasą IV a udaliśmy się do słonecznej Italii, a klasa IV b opowiadała nam o naszym południowym sąsiedzie – Słowacji. Każda z klas przygotowała bogate stoiska tematyczne pełne ciekawostek o wybranym kraju i pysznych smakołyków! Wspólnie poszerzyliśmy naszą wiedzę o wybranych krajach europejskich. Uczniowie Szkoły Branżowej reprezentujący nasz kraj w regionalnych strojach, zaprosili wszystkich do degustacji smacznych moskoli. 

Dzień Europejski poprzedził konkurs z wiedzy o Europie. Zagadnienia dotyczyły państw europejskich, ich stolic oraz wiedzy ogólnej o kulturze naszego kontynentu. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: klasy IV i V oraz klasy VI – VIII.

Wszystkim uczestnikom Dnia Europejskiego bardzo dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy na kolejną odsłonę w przyszłym roku.

Urszula Kulczycka

Ewelina Płachta – Krupa

Agnieszka Schlegel – Ciężobka

Skip to content